Starptautiskais rakstnieka
Mihaila Naricas izglītojošais centrsDaiļrades nedēļa Vācijā, Šveicē un Austrijā
14.06.2011 04:58

Rēzeknes Skolēnu interešu centra vizuālās mākslas pulciņa sešas dalībnieces Laura Gribuste, Alīna Narica, Madara Marga,Lauma Gailuma, Jūlija Borisova un Elizabete Groce, kopā ar skolotāju Jevģēniju Dudukalovu nupat atgriezās no ceļojuma pa Eiropu. Iespaidu un emociju pārbagātas ,meitenes aizgūtnēm stāsta un droši vien vēl ilgi stāstīs draugiem par piedzīvoto. Un kā nu ne, ja dzīvoja Šveicē, radošās nodarbības notika Vācijā, dabas takas- Austrijā, ko vieno viens no skaistākajiem ezeriem Eiropā -Bodenezers. Iespēju iepazīt triju valstu - Vācijas, Šveices un Ausrijas - kultūru, dabas objektus,cilvēkus un sadzīvi jaunajiem māksliniekiem deva Mihaila Naricas izglītojošais centrs.

"Jau desmit gadus Rēzeknes SCI vizuālās mākslas pulciņa dalībnieki aktīvi piedalās centra rīkotajos konkursos, iegūstot godalgas. Mums jau vairākus gadus bija ideja par projektu nedēļu, kuras laikā bērniem būtu iespēja ne tikai apmeklēt muzejus un atpūsties, bet arī zīmēšanas kursi.Tā kā cieši sadarbojamies ar mākslas skolu Vācijas pilsētā Lindau, kas izmanto īpašu glezniecības tehniku, savu ideju varējām realizēt. Jāpiebilst, ka šīs skolas audzēkņi arī ir piedalījušies mūsu organizētajos radošo darbu konkursos," stāsta centra vadītājs Pāvels Narica, kurš kopā ar M.Naricas muzeja direktori Ludmilu Narica pavadīja un rūpējās par rēzekniešiem ceļojuma laikā. Vizuālās mākslas pulciņā darbojas 45 bērni, tāpēc vaicāju pulciņa skolotājai Jevgēnijai Dudukalovai, kā meitenes izpelnījās šo braucienu.

"Meitenes šo ceļojumu izpelnījās ar neatlaidību,atbildīgu darbu pulciņā un labām sekmēm skolā, kas bija viens no nosacījumiem.Es biju ļoti pārsteigta par bērniem. Ikdienas ātrajā ritmā, mēs pieaugušie, neievērojam un nenovērtējam, cik labi, atraktīvi un ideju pilni var būt mūsu bērni. Mums bija iespēja piedalīties vietējās skiolas jubilejas svinībās, kam par godu meitenes sagatavoja vairākus priekšnesumus ar dziesmām un dejām. Viņas ir talantīgas ne tikai mākslā!Paldies meitenēm!"lepna ar savām audzēknēm ir J.Dudukalova.

Dienas bija piepildītas:no rītiem nodarbības mākslas skolā, pēcpusdienā- muzeju apmeklējumi, ekskursijas, došanās kalnos, izbraucieni ezerā, dabas objektu apmeklējumi un viesošanās zirgaudzētavā.Visas meitenes ar sajūsmu stāsta par Alpu kalniem,kad mākoņi palikuši kaut kur lejā, kad acis žilbušas no kalnu sniega cepurēm, kad atmosfēras spiedienam mainoties, ciet aizkritušas ausis.Tomēr galvenais ieguvums meitenēm ir apgūtā glezniecības tehnika. "Līdz šim mēs neko tādu nebijām darījuši", stāsta Laura, "tehnika interesanta un darbietilpīga: zīmējām, likām špakteli, atkal zīmējām, un tā es saskaitīju desmit kārtas. Sākumā zīmēju kādu radību, bet beigās, kārtu pēc kārtas liekot, man iznāca kaut kāda seja. Tikai pēc vairākiem gadiem apakšējā kārta izspiedīsies uz augšu , un zīmējums mainīsies. Arī Alīnai ļoti paticis zīmēt: "Zīmējām ar īpašām krāsām, ne tā kā pie mums-ar guaša krāsām". Jāpiebilst, ka meiteņu darbi, kas tapuši radošajā darbnīcā Vācija, izstādīti Lindau un pēc kāda laika atceļos uz Rēzekni.Un mums noteikti būs iespēja tos apskatīt!

Jau septembrī, kad Rēzeknes SIC vizuālās mākslas pulciņš uzsāks jaunu darba cēlienu, meitenes savas skolotājas J.Dudukalovas vadībā dalīsies pieredzē ar pārējiem. Bet, runājot par skolotājiem, vēlos pieminēt Elizabetes sacīto:"Tur strādā labsirdīgas skolotājas. Tevi sagaida ar labām emocijām un piepilda ar tām. Tur visi cilvēki izskatās laimīgi."

Aleksandra ElksneNodarbības mākslas skolā Lindau pilsētā


 

Bad Ragaz (Šveice) meitenes no Rēzeknes uzstājas koncertā, kas veltīts vietējās pamatskolas 150 gadu jubilejai un uzrunā Pāvels Narica,Centra prezidents.

 

Ekskursija Šveicē